Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze stosunki z przełożonym mogą nas doprowadzać do szału

Niestety często jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest zapewne niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej pracy. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie są w stanie już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować szefowi jakąś konkretną datę.

W tym tekście odnajdziesz zajmujące informacje, ale odszukaj także (http://www.trias.pl/) pozostałe artykuły na przedstawiany temat. Na pewno będą fascynujące.

Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do kompromisu. Można na przykład zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy również zużyć cały zaległy urlop.

Ważne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.