Wycena nieruchomości, kontra rzeczoznawca – czyli, co posiada pierwsze do kolejnego w miasteczku Kraków

banku
Jakie nieruchomości podlegają wycenianiu i na co? Kto to jest rzeczoznawca a także czym się zajmuje? Jakiego typu powstały rodzaje rzeczoznawców? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze więcej odnajdziesz w środku naszego nowego felietonu!
Wycenianiu nieruchomości podlegają takie rzeczy jak nieruchomości lokalowe, gruntowe, zabudowane albo budynkowe, wewnątrz których to wyszczególniamy domy, mieszkania, działeczki a także budyneczki.

banku
Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

znak towarowy
Autor: Moultrie Creek
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją również tak nazywane nieruchomości Komercyjne, w których możemy wyodrębnić takie rzeczy jak choćby: stacje paliw, hotele, hale, magazynki, lokale użytkowe, tak nazywane „środki trwałe”, czy parkingi a także ogrodzenia oraz tak dalej – wycena nieruchomości (zobacz http://www.adwokatchojka.pl/nieruchomosci-i-zagospodarowanie-przestrzenne.html) bielsko-biała. W ogólnikowym podziale są jeszcze ograniczone prawa rzeczowe (służebność przesyłu, służebność gruntu), albo nieruchomości leśne (lasy). Bywa to tworzone po to, aby w szczególności określić ceny sprzedaży-kupna, zabezpieczenie kredytu w banku, na potrzeby podzielenia majątku i tak w dalszym ciągu, z tego powodu wycena nieruchomości Kraków, bywa tak ważna!
Jeżeli chodzi o rzeczoznawcę, to powstało ich parę rodzajów, miedzy innymi: rzeczoznawca budowlany, rzeczoznawca do spraw zabezpieczenia przeciwpożarowych, rzeczoznawca kosztorysowy, rzeczoznawca od samochodów oraz tak dalej.

Nasze osoby jednak zaciekawia rzeczoznawca Kraków, który jest w naszym wypadku rzeczoznawcą majątkowym, którego zadankiem jest szacowanie nieruchomości, nadane jemu poprzez Ministra Infrastruktury – rzeczoznawca kraków. Taka persona ma prawo do określenia wartości nieruchomości, oraz maszynek oraz urządzeń, które są związane wraz z nieruchomością.