W jakim miejscu szukać dodatkowe środki finansowe

Niekiedy pragniemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby są różne, niekiedy przyziemne jak na przykład nabycie nowiutkiego piękniejszego smartphona albo są to poważniejsze wydatki np. niezbędny jest nieplanowany remont, bo innemu lokatorowi rozszczelniła się rura, a my niestety się nie asekurowaliśmy.

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym wybiegiem jest kredyt w własnym banku. Na nieszczęście nieraz nie spełniamy dość wymagających reguł. W takim przypadku pozostają 2 rozwiązania: pożyczka prywatna u familii ewentualnie kamratów a także szukanie innych wyjść.

Najbardziej pewna jest kredyt od familii. Pozyskanie funduszy poprzez kredyt pozabankowy jest raczej bardziej niepewne. Najpierw trzeba bez pośpiechu usiąść z kalkulatorem oraz długopisem by porachować czy ów kredyt pozabankowy nam się kalkuluje. Wybornym pomysłem będzie wysłuchanie pana proponującego kredyt, tudzież odłożenie decyzji na trzy dni by przemyśleć tę sprawę. Perfekcyjnie byłoby gdybyśmy z uzyskanymi wnioskami przed podpisaniem ich skonsultowali się z prawnikiem, następnie przeanalizowali sprawę, i wtenczas podjęli decyzję. Czytaj też

Naturalnie w żadnym wypadku nie wolno nam kierować się tylko reklamą bowiem może się okazać, iż spełnienie naszych planów może się odłożyć, albo kosztować nas o wiele więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć. Niezależnie od tego który sposób sponsorowania wybierzemy; pożyczkę prywatną u rodziny albo przyjaciół czy kredyt pozabankowy, pożyczka (zobacz zastaw nieruchomości smartvest) owa na ogół jest w pewien sposób asekurowana. Być może tych sposobów być wiele. Najbardziej znane są kredyty pod zastaw nieruchomości, jednak może to również być weksel . W tym ostatnim przypadku odradzam podpisywanie weksli bez przytoczonej kwoty, a jeśli już się na to zdecydujemy konieczne będzie podpisanie załącznika definiującego maksymalną granicę długu, inaczej posiadacz weksla będzie mógł żądać zwrotu jakiejkolwiek kwoty. Więcej na

W wypadku przedsiębiorstw kredytowych najistotniejszą sprawą (zanim jeszcze wstąpimy za próg bądź wykręcimy numer telefonu) warto skontrolować wybraną firmę na stronach KNF. Urząd ten ogłasza katalog przedsiębiorstw kredytowych w stosunku do których prowadzone jest postępowanie w sprawie przekroczenia przepisów prawa bankowego oraz finansowego. Przezorność o jakiej mówię jest konieczna.