W jaki sposób wypełnić PIT 37

Mało kto nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. To jeden z popularniejszych formularzy, które każdego roku wypełniają miliony Polaków. Deklaracja podatkowa PIT 37 tyczy się uzyskanych dochodów za poprzedzający rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak także wszystkich tych, jacy są zatrudnieni na umowę zlecenie lub dzieło.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto jeszcze wypełnia PIT 37? Mimo obiegowej opinii, dużo rencistów oraz emerytów korzysta z ulg i posiada ponadplanowe przychody z których się rozlicza.

Wpadł Ci w oko ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź też praktyczne informacje (https://reset2.pl/oferta/standard/r2srodki), które mają zbliżone dane na podnoszony wątek – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

Następną tak samo liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 są osoby w pojedynkę wychowujące dzieci bądź rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed nieodzownością odpowiedzenia sobie na zapytanie: jakim sposobem wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, z tego względu wskazówek należy szukać bowiem oprócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia a także wypełniania dodatkowych formularzy, tj. PIT- O bądź NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 musimy pamiętać o goniącym nas terminie złożenia go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

albowiem czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Pozornie jest to wiele czasu, niemniej jednak gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem blankietu podatkowego, ten czas wydaje się często nazbyt krótki.

W jaki sposób wypełnić pity 2016 i z czego się rozliczamy? PIT 37 to formularz, który pozwala nam się rozliczyć z tytułu profitów pochodzących od płatnika zatem pracodawcy.

Jeżeli uważasz, że informacje opisane w tym wpisie są ciekawe, kliknij też ten odnośnik – to unikalna strona internetowa (http://platek-wspolnicy.pl/), na której przeczytasz podobne tematy.

Są to dochody wynikające z: wynagrodzenia i innych dochodów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zasiłków oraz świadczeń przedemerytalnych, rent, stypendiów, dochodów na podstawie praw autorskich, zapomóg pieniężnych na podstawie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych a także tymczasowo aresztowanych.

Gdy wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy oraz nie jesteś pewny czy robisz to poprawnie lub nie lubisz się męczyć co roku z blankietem, skorzystaj z bezpłatnego programu PIT, który to pozwoli ci szybko i bezproblemowo wypełnić PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który to przybliży wszystkie zagadnienia i pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 własnoręcznie – z PIT aplikacją nauczysz się błyskawicznie oraz poprawnie radzić sobie z formularzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wysłać pit online – .