W jaki sposób powinno się szybko i łatwo zrobić rozliczenie podatku

Arkusz PIT 36 przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność ekonomiczną. Jednakże nie tylko. PIT 36 powinniśmy wypełniać, w położeniu, w których osiągnęliśmy obojętnie jaki dochód bez pośrednictwa płatnika. Z oświadczenia PTI-36 stosują osoby, które mają pozarolniczą działalność gospodarczą, która nie jest rozliczana liniowo ani też ryczałtowo, wykorzystują kredyt podatkowy, prowadziły opodatkowanie na zasadach ogólnych, oddziały specjalnych wytwórczości rolniczych, zajmują się najmem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę lub podpisując inną umowę o pokrewnym charakterze, opodatkowaną na regułach ogólnych.

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego, osiągają przychody poza granicami, względnie zdobywają zyski z położonych źródeł, uzyskują dochody z innych źródeł, z których płatnik nie ma przymusu odprowadzać podatków, sprzedają posiadłość, która została nabyta bądź postawiona w latach 2007-2008, także kiedy do obliczenia podatku sumujemy przychody (warto sprawdzić promocję na kpir program) małoletniego potomka, które nie musi rozliczać się osobno. druk podatkowy PIT 36 za rok 2014 musi być składany nie później niż do 30 kwietnia 2015 roku. Zaległość PIT 36, czyli uchybienie temu terminowi, może rodzić sankcją pieniężną, z tytułu niewywiązania się z przymusowego obowiązku podatkowego (odnośnik do serwisu)

Oświadczenie PIT 36 zezwala na rozliczenia wspólnie z współmałżonkiem. W przypadku, w którym jeden z małżonków musi rozliczać się na PIT 37, rozliczenie łączne dopełniane jest na PIT (zobacz program pity 2020) 36. Ponadto przygotowując PIT -36, możemy skorzystać z następujących ulg: ulgi prorodzinnej, ulgi tytułem darowizn, ulgi na Internet (jeśli w rozliczeniu za rok 2014 skorzystaliśmy z niej po raz pierwszy), ulgi rehabilitacyjnej, ulgi z tytułu wartości poniesionych na nowe technologie, ulgi abolicyjnej (ZOBACZ NA TEJ STRONIE). O ulgach warto wiedzieć, ponieważ wykorzystując je możemy w znacznym stopniu zminimalizować nasze wierzytelności względem urzędu skarbowego. Używając programów pit 2014, trzeba pamiętać, że bezpieczeństwo naszych danych jest najważniejszym priorytetem. Dane są przechowywane wyłącznie na prywatnym komputerze.

CategoriesBez kategorii