Skuteczność reklamy w autobusach a także różnych środkach komunikacji miejskie triumfem wysokiej oglądalności.

Wraz ze wzrostem twórczości samochodów wzrastają także korki na ulicach. By temu zaradzić mnóstwo ludzi przesiada się ze swoich samochodów do autobusów oraz tramwajów. Ten stan spożytkowały liczne agencje reklamowe umieszczając w tych środkach lokomocji małe telewizory bądź banery reklamowe. Dzięki czemu sporzy pasażerowie mogą choć przez chwilkę zerknąć na reklamy tam emitowane. Na początku każda firma nieufnie do tego przystępowała, jednak wg badań to jedyny racjonalny przekaz do odbiorców. W odniesieniu do ekranów reklamowych to w ostatnim czasie wyjątkowo klarowna postać przesyłu.

autobus komunikacji publicznej

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama w autobusie jest bardzo krótka, gdyż są to tylko kilkusekundowe spoty, jednak komfortem jest to,iż są one bez dźwięku. Co oznacza, że nie powodują hałasu w autobusie. Spoty są tak zrobione, żeby swoim działaniem wyjątkowo mocno przykuwały uwagę ewentualnych nabywców. I właśnie o tę uwagę autorom spotów chodzi. Przestrzeń w autobusie a także innym środku lokomocji jest zamknięta co za tym idzie, ludzie korzystający z komunikacji są wręcz skazani na oglądanie takiego spotu.

Zaabsorbował Cię objaśniany w tym serwisie temat? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tu (www.komornik-warszawa-mokotow.com/komornik-sadowy-wilanow/).

Przyczynia się to do dużej efektywności tej reklamy. Według analizy, jakie przygotowane zostały na temat efektywności tej formy reklamy to jedyna z najbardziej skutecznych reklam. Skuteczność w sytuacji wyświetleń jest mega duża oraz osiąga osiemdziesięciu procent, natomiast w sytuacji tzw. konwersji (inaczej zdobytych klientów do ilości ewentualnych klientów, którzy oglądali spot) obstaje się na poziomie paru procent. Szczegółowe informacje: .

Standardowo jest to ok 4,5 %. Nie odstraszajmy się tak lichą liczbą sukcesów, gdyż należy pamiętać, iż daną reklamę odtwarza paręnaście tysięcy osób. Co ogólnie może dostarczyć w ciągu krótkiego okresu czasu bardzo dużo nowych klientów. W przypadku banerów reklamowych to efektywność jest troszkę niższa. Powodem jest to, iż ta forma nie zmusza odbiorców do jej oglądania. Jednakże człowiek ogólnie jest ciekawski stąd większość z nas zobaczy takowy baner tymczasem niejedna reklama w autobusie do tego zachęca – reklama w autobusie Police.