Rozwiązania, jakie niesie nam ZUS

Sporo osób złości się z tego powodu, że są im z wynagrodzenia odciągane składki na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiele razy słychać było nawet w telewizji, że ta instytucja za dużo bierze z kieszeni zwykłego podatnika. Jednak nie do końca jest to prawdą. Składki, które są przez nas przekazywane do ZUS są naszymi pieniędzmi, które w przypadku różnych sytuacji okazują się dla nas wsparciem. W razie wypadku i kosztownego leczenia wszystko zostanie opłacone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych poza tym, kiedy zechcemy odejść na emeryturę, to też ZUS będzie nam, każdego miesiąca wypłacał pieniądze.

Banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc powinniśmy pamiętać, że pieniądze, które przekazuje się w formie składek są odciągane z myślą o nas. Jeśli chodzi o zus aktualne składki na jego stronie to są one różne. Wielkość składki jest zróżnicowana. Wszystko zależy od tego czy chcemy ubezpieczyć się z nieobowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym czy nie. Dodatkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych daje opcja zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego – na tej stronie. Jest to obowiązek osoby, które została ubezpieczona w związku z nową pracą. Co do możliwości takich zgłoszeń wszystkiego można dowiedzieć się w pobliskiej placówce ZUS-u, u ludzi z księgowości w naszych zakładach pracy i też na stronie www ZUS-u.
Niezbędna przy wynajmowaniu mieszkaniaJeżeli chcemy wynająć jakieś cztery katy musimy za każdym razem pamiętać o umowie. Wielu ludzi wynajmuje lokale mieszkaniowe i nie zawiera umowy, a to nie jest zgodne z prawem. Jeżeli posiadamy mieszkanie, które chcemy wynająć powinniśmy to zgłosić w odpowiednie miejsce. Później najlepiej znaleźć umowa najmu mieszkania wzór, zobacz informacje żeby wszystko było we właściwy sposób załatwione. Powinniśmy mieć na uwadze, że taka umowa będzie chroniła obie podpisane na niej strony. Osoba, która użycza nam cztery kąty zyskuje pewność, że środki będą wpływać na konto, a ludzie, którzy zamieszkują dany lokal wiedzą, że nie zostaną wyrzuceni z niego z dnia na dzień. To korzyść dwustronna i co ważne zgodna z prawem. Jeżeli nie podpiszemy umowy, a będziemy dokonywać opłat za najem to i my osoba , która wynajmuje nam mieszkanie popełni przestępstwo. Tak, więc musimy pamiętać o podpisaniu umowy, w dwóch identycznych egzemplarzach, bo inaczej może wyniknąć sporo niezbyt fajnych sytuacji, których każdy miałby ochotę uniknąć.