Programy Google, jakie mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w indeksacji serwisów internetowych

Programy Google, jakie mają na celu doprowadzić do selekcji w pozycjonowaniu witryn www są oddane do użytku raz na pewien czas przez tę firmę i wtedy także stają się prawdziwą zmorą dla właścicieli stron www.

Obecnie można szybko sprawdzić, czy witryna, którą mamy jest witryną zaatakowaną przez aplikacje Google które mają za zadanie wprowadzić modyfikacje w indeksowaniu witryn w wyszukiwarce. Na przykład, od paru lat niebezpiecznym programem dla posiadaczy stron o niższym poziomie pozycjonowania okazała się być Panda, jaka wyraźnie zepchnęła owe strony na jeszcze niższe pozycje.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tej chwili natomiast wyłoniła się inna aplikacja, która uderzyła w tym przypadku w strony internetowej nazbyt wysoko zoptymalizowane. Kiedy w takim razie na przykładchociażby w wyznaczonych tekstach występuje nazbyt wysokie rozmieszczenie fraz bądź nazbyt duża ilość zbliżonych do siebie domeną odwołań, witryna ta ma możliwość stać się obiektem aplikacji którą jest pingwin, gdyż to dokładniej o nią chodzi.

Ataku Pingwina mogą spodziewać się również takie strony, na których będzie sporo treści powielonych z pozostałych miejsc. A więc te, na jakich nie ma niepowtarzalnej treści. Jeśli strona taka też ma nienaturalnie prezentujące się, kupione na innych serwerach linki to także będzie celem Pingwina.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło (http://pitprojekt.pl/) a przeczytasz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One również na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Pozostałe wyznaczniki, które będą przyczyną tego, że witryna tego typu będzie nisko umieszczona w indeksowaniu to: zbyt duża ilość odnośników, lub również ukryte tekstytreści. A biorąc pod wzgląd to, że polskiego pochodzenia strony są zazwyczaj witrynami zaspamowanymi może Pingwin dotyczyć aż pięciu procent polskich stron internetowych. Każdy oczywiście może skontrolować, czy jego strona stała się celem Pingwina. Można to najprościej skontrolować po wyraźnym zmniejszeniu ilości ruchu na stronie albo także wówczas, gdy Google prześle powiadomienie a propos tego, że strona należąca do nas została weryfikowana.

Obniżeniu pozycji strony lub również nawet usunięciu jej z notowań da się zapobiec poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi SEO. Czyli zwyczajnie trzeba spowodować, aby prowadzona przez nas witryna była wartościowa pod kątemwzględem treściowym. Powinny znajdować się na niej teksty oraz linki posiadające wartość merytoryczną, a to stanie się podstawą do tego, by Google nie odczytywało witryny jako zbyt bardzo zoptymalizowanej lecz bez konkretnego przesłania.

Sprawdź: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/116596-firma-artefaktpl-polecacie/ (http://www.forum.optymalizacja.com/topic/116596-firma-artefaktpl-polecacie/)