Praca bywa najczęściej jednym z najistotniejszych aspektów naszego istnienia – dlatego jej utrata niekiedy wydaje nam się wielkim dramatem

Dziś czasy są niepewne. Można stracić posadę w ciągu jednego dnia. Niestety świadomość tego faktu nie pomaga wielu osobom podjąć decyzji o wzięciu sporych kredytów czy posiadaniu dużej gromadki dzieci.

katar

Autor: William Brawley
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, nie taki diabeł okropny, jak go malują.
Utrata posady bywa zwykle nieoczekiwanym ciosem. Człowiek załamuje się i popada w przygnębienie. Wszystko zaczyna widzieć w czarnych barwach – najbardziej przyszłość. Jednak, zwolnienie (zobacz kalkulator wynagrodzenia z chorobowym) z pracy nie musi być naszą apokalipsą.

Czy pewne komentarze na temat (https://komornik.wrzesnia.komornik.pl/wierzyciel/) tego artykułu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam niebywale przyjemnie, jeżeli dołączysz do nich też swoje zdanie.

Prawie wszystko uzależnione jest od naszego nastawienia. Zatem należy wziąć się w garść i nastawić się do tego, jak do wyzwania. Działanie zawsze jest lepsze od siedzenia na czterech lITerach i wylewania łez nad swym losem. Jeśli w biurze dano nam wypowiedzenie, to należy dowiedzieć się, jakie mamy prawa. Czy okres wypowiedzenia to dla nas miesiąc lub trzy. To bardzo istotne, ponieważ powinniśmy spożytkować ten okres na intensywne poszukiwanie nowego zajęcia. Trzeba też zastanowić się czy tak naprawdę będziemy tęsknić za już prawie byłą pracą. Możliwe, że już od kilka lat narzekaliśmy na przełożonego albo współpracowników? Może już od wieków przyrzekaliśmy sobie, że będziemy szukać innego zajęcia? Tylko pewnie nigdy nie mieliśmy na to czasu. Zatem dziś los zadecydował za nas i zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym.

Musimy zatem stworzyć swoje nowe CV, zacząć oglądać ogłoszenia o pracę w internecie i wysyłać swe zgłoszenia. Na pewno ktoś odpowie i za jakiś czas znajdziemy pracę. Może nawet fajniejszą niż dotychczasowa.