Planujemy firmowy wyjazd dla kilkunastoosobowego grona pracowników

Zorganizowanie firmowej konferencji dla większego grona to zadanie stosunkowo złożone i wymagające długich przygotowań. Na ogół trudni się tym zespół posiadający na tym polu jakieś doświadczenia, jednakże bywa czasami tak, iż zadanie to spada na osobę, która nie ma na tym polu jakichkolwiek doświadczeń. Jak poradzić sobie w takiej przypadku?

Bez wątpienia nie trzeba się przerażać i obawiać, iż nie poradzimy sobie z tym zadaniem. Jest ono wprawdzie rozbudowane i wymaga sporego zaangażowania, lecz nie będziemy mieli z nim większego kłopotu. Postępowanie wygląda niezwykle analogicznie jak w sytuacji, gdy organizowalibyśmy ferie zimowe w górach dla naszych maluchów – ferie zimowe w górach – więcej . Na samym początku musimy

zima w górach

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com

odszukać odpowiednie miejsce docelowe. Konieczne jest na wstępie ustalenie budżetu na ten cel jak i cech obiektu docelowego. Jeśli mamy w planach konferencję, niezbędne będzie zweryfikowanie dostępność pomieszczeń konferencyjnych jak i urządzeń, które mogą być nam niezbędne. Jeżeli szkolenie będzie z noclegiem, konieczne będzie również sprawdzenie dostępności gościnnych pokoi dla zaproszonych uczestników.

Jak poszukiwać najlepszych obiektów?Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyspecjalizowanych portali internetowych, które katalogują obiekty doskonałe na konferencji albo szkoleń. Wystarczy, iż wybierzmy interesująca nas okolicę oraz rodzaj obiektów – na przykład konferencje (sala konferencyjna gdańsk) w górach, a momentalnie odszukamy parę hoteli, które mogą nas zaciekawić -oferty na konferencje w górach. Działanie takie zaoszczędzi nam dużo czasu i pozwoli prędko zapoznać się z ofertami kilku konkurencyjnych obiektów.

Rozsądnym pomysłem będzie również korzystanie z rekomendacji oraz poleceń naszych bliskich, jednak nie zawsze możemy liczyć na ich wsparcie w tej dziedzinie. Pamiętajmy także, by zaglądnąć do Internetu i tam odszukać komentarzy dotyczących obiektów, jakie zainteresowały nas swą ofertą. Takiego typu działanie uchroni nas przed podjęciem niewłaściwej decyzji i wiążącego się z tym zawodu.