Oświetlenie obiektów przemysłowych – najnowsze rozwiązania

Planowanie oświetlenia nowopowstających obiektów fabrycznych lub unowocześnienie istniejących systemów wiąże się z zapewnieniem odpowiedniego komfortu widzenia, zwiększeniem wydajności pracy jak też zapewnieniem jak najlepszej wydajności energetycznej. Modernizacja oświetlenia hali fabrycznej złożona jest z kilku elementów.

Kluczowy to fragment jakościowo-ilościowy. Zapewnia on stosowny poziom natężenia oświetlenia do wykonania pracy wzrokowej.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? To zobacz również podobne strony www (https://sklepmardrew.pl/narzedzia-weldman), posiadające równie wciągające dane na ten wątek.

Drugi element jest związany z terminem ekonomii użytkowania a także ekologią. Projekt oświetlenia obiektu przemysłowego powinien spełnić pewne wymogi. Będą to odpowiednio: wybór poziomów natężenia oświetlenia na płaszczyznach pracy i w otoczeniu miejsca pracy, zapewnienie odpowiedniej równomierności w polu zadania wzrokowego i w polu bezpośredniego sąsiedztwa, ograniczenie olśnienia, dobór barwy światła oraz współczynnika oddawania barw, dobór efektywnego systemu oświetlenia, zapewnienie optymalnego, trwałego i bezproblemowego w użytkowaniu i pielęgnacji systemu.

żarówki led

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Spełnienie wymagań standardu PN-EN 12464- 1 jest ogromnie istotne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa pracy, lecz też optymalnej wydajności. W obecnych czasach budowania systemów o dużej sprawności, a co się z tym wiąże ekonomicznych jak też ekologicznych, jest coraz powszechniejsza. Koszty użytkowania są tu nie bez znaczenia, zważywszy na ogromne powierzchnie hal przemysłowych. Na poziomie projektowym należy indywidualnie podejść do każdego z budynków a także dobrać instalację oświetleniową. Przebieg procesu twórczego, którym jest projekt oświetleniowy wiąże się z doborem systemu do potrzeb przy uwzględnieniu warunków technologicznych a także wymagań jakościowych. W wypadku istniejących rozwiązań modernizacja oświetlenia LED pozwala na użycie dużo wydajniejszych systemów oświetlenia. Związana z tym energooszczędność sięga nawet 50 % w porównaniu do istniejącej instalacji.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz inny oryginalny artykuł (http://www.vincent.pl/), który także posiada ciekawe informacje.

Bez wątpienia z uwagi na brak stosownego oświetlenia w istniejących rozwiązaniach może wydarzyć się, iż zapewnienie stosownego poziomu natężenia będzie łączyło się z powiększeniem mocy systemu. Wynika to częstokroć ze zmiany charakteru budynku i rodzaju pracy, a to związane jest ze zmianą wymogów, co do poziomu oświetlenia. Opłaca się wówczas sprawdzić . Nie trzeba zrażać się w podejmowaniu próby modernizacji oświetlenia. W takim przypadku należy poszukać nowatorskich rozwiązań, które będą np. reagowały na przemianę warunków oświetleniowych.