Na jakie rzeczy często mamy w zwyczaju przekazywać swój jeden procent z rozliczenia? Jakie są możliwości?

Wypełniając jak co roku rozliczenie podatku, warto pomyśleć o dobrowolnym przekazaniu 1 procenta z naszego podatku na jakiś słuszny cel. Istnieją fundacje, jakie zrobią dobry użytek z tych pieniędzy.

Komu można pomóc?
dług

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Warto przejrzeć spis Organizacji Pożytku Publicznego, która jest całkiem pokaźna. Choćby z tego powodu wybrać wcale nie jest prosto. Sporo ludzi przeznacza 1 procent na pomoc chorym dzieciom oraz dorosłym. Istnieje sporo fundacji, w ramach jakich możemy też pomóc konkretnym osobom. Zazwyczaj w takiej sytuacji trzeba dodatkowo uściślić któremu podopiecznemu chcemy przekazać pieniądze. Pomagać również można ludziom starszym, albo cierpiącym biedę, które też potrzebują pomocy finansowej.
jeden procent

Autor: Wolfgang Stief
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi chciałoby polepszyć los zwierząt, dlatego też jeden procent podatku, planują zapisać organizacjom, które zwierzętami się zajmują. Na liście tego typu instytucji znajdują się schroniska, które potrzebują dużych środków, aby móc w normalny sposób funkcjonować oraz web capture dać wszystkim podopiecznym jak najlepsze warunki.
Wesprzeć można także naukę oraz różnego rodzaju projekty, w ramach jakich konkretne organizacje funkcjonują. W tym wypadku często wygląda to tak, iż szukamy tematu bliskiego naszemu sercu, na przykład kultura, astronomia, biologia, czy inne.

Jest ich naprawdę sporo, dlatego bez problemu można odszukać to, co będzie dla nas ważne. To jedynie niektóre z przykładów, lecz są one dosyć popularne pośród osób składających PIT .