Mistrz zmiany – charakterystyka zawodu

Mistrz, to tytuł przyznawany osobie, która osiągnęła najwyższy szczebel wiedzy czy też umiejętności w jakiejś sferze.
Tytułem owym charakteryzuje się również wykwalifikowanego zatrudnionego, jaki pełni dozór nad wytwórczością w danym dziale.

Spawacz

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
By uzyskać tytuł mistrza, powinno się mieć: miano czeladnika, przynajmniej 6 – letnie zawodowe doświadczenie oraz wykształcenie przynajmniej zawodowe. Po odbyciu szkolenia pedagogicznego dla mistrzów, może instruować uczniów oraz przygotować ich do zawodu. Osoba będąca mistrzem powinna cechować się głównie: świetną organizacją pracy, zawziętością w zmierzaniu do celu a także umiejętnością wykonywania pracy w teamie. Osoby z tytułem mistrza pracować mogą w rozmaitego rodzaju warsztatach albo zakładach usługowych. Częstokroć bywa, iż mistrz ma do czynienia z przeróżnego rodzaju chemikaliami, z tej przyczyny miejsce pracy winno być odpowiednio wietrzone.

Kubek termiczny Bodum

Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Mistrz produkcji to osoba odpowiedzialna za zrealizowanie tak zwanego planu produkcyjnego na swej zmianie. Pracownik ten odpowiada za dobrą jakość towaru, dbałość za optymalizację wydatków, terminowość wykonywania zadań. Osoba na takim stanowisku trudni się też Zarządzaniem zasobami ludzkimi jak też współdziała z pozostałymi działami w celu zabezpieczenia realizacji planów produkcyjnych. Ażeby zostać mistrzem zmianowym trzeba mieć co najmniej kilkuletnie doświadczenie na pokrewnym stanowisku w firmie wytwórczej.

Pretendent na to stanowisko powinien posiadać również umiejętność obsługi komputera a także musi znać obcy język przynajmniej na poziomie komunikatywnym.

Interesujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tutaj znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Od aspiranta na stanowisko wspomnianego mistrza zmianowego oczekuje się również znajomość nowoczesnych instrumentów wspomagających kierowanie wytwórczością.