Kłopoty z prawem – jak z nich wybrnąć? Dowiedz się u kogo możesz poszukiwać pomocy

Kłopoty z prawem mogą się przydarzyć każdemu z nas. Dawno już minęły czasy, kiedy dotyczyły one głównie przestępców i osób z marginesu. W praktyce nawet na co dzień uczciwa osoba może być wezwana do sądu – czy to w charakterze oskarżonego, czy też świadka. I zapewne nie jest to nic przyjemnego. Jednak z drugiej strony nie ma też co załamywać rąk i rozpaczać. Należy raczej zakasać rękawy i walczyć o swoje.

W końcu często nie mamy wpływu na czyny nieuczciwej konkurencji, ale kiedy już do nich dojdzie, to bez wątpienia powinniśmy z nimi walczyć. Od czego zatem należy zacząć? Na pewno od spotkania z obeznanym i wartościowym prawnikiem. Na początku po prostu się do niego wybierzmy i z z nim skonsultujmy. Powinien doradzić nam co możemy zrobić. Dowiemy się, czy będziemy potrzebować swojego reprezentanta przed sądem, czy też będzie to raczej zbędne. Sami również przeanalizujmy, czy chcemy go w zasadzie mieć, czy sądzimy, że to niepotrzebne.

patent

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna sprawa – prawnik prawnikowi nierówny. Każdy z nich może być w czym innym wyspecjalizowany i wykonywać inne obowiązki. Jeden będzie się specjalizował w takich sprawach jak patenty , a inny zajmuje się na co dzień spadkami. Poszukajmy więc kogoś, kto będzie miał jak największą wiedzę jeśli chodzi o nasz problem. W jaki sposób? Obecnie nie jest to rzecz jasna trudne. Mamy przecież chociażby dostęp do internetu. W nim istnieją specjalne portale na temat różnych prawników, opinie, wpisy różnych osób.

Z niego możemy się zatem również sporo dowiedzieć, chociażby czy pomocny może dla nas się okazać rzecznik patentowy lub jaki jest zakres jego prac. W końcu to wcale nie jest takie oczywiste. Poza tym warto się także dowiedzieć, czy prawnik, z jakiego usług chcemy korzystać, jest rzeczywiście skuteczny, jak też jaką jest osobą – czy jest miły, życzliwy, kontaktowy, czy jednak niekoniecznie. Tutaj również pomocą mogą być opinie z sieci. Podchodźmy jednakże do nich z dystansem i odrobiną krytycyzmu.http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-cywilne/ (inne wątki tutaj)Pamiętajmy, że nie zawsze będą one całkiem obiektywne. W końcu w internecie w większości jesteśmy anonimowi, daje to więc okazję do nie do końca uczciwych posunięć. Najlepiej zatem jeżeli prawnika poleci nam ktoś godny zaufania, przyjaciel lub znajomy. Wówczas będziemy pewni, że jego wybór nie skończy się porażką.