Importując towary z państw które nie należą do Unii Europejskiej należy się liczyć ze sporą ilością formalności do załatwienia

Są do opłacenia cła, podatki, a wszystkie wyliczenia są obwarowane ogromną ilością skomplikowanych przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy zapoznanie się z taką tematyką zajęłoby dużo czasu, a w końcu w biznesie czas to pieniądz. Dlatego też zdecydowana większość importujących zaczęła korzystać przy sprowadzaniu towarów z usług celnych agencji. Agencje takie będą się zajmować pośredniczeniem między urzędnikami a klientem.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich podstawowych zadań należy w pierwszej kolejności przygotowanie wszelakich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy zakupów. Agencja celna szczecin może korzystać przy tym z procedury uproszczonej, co w dużym stopniu może zmniejszyć czas potrzebny na te formalności, a tym samym pozwala na szybsze przekazanie towarów do obrotu. Pracownicy agencji celnych powinni więc przygotować wszystkie dokumenty, obliczyć należne opłaty celne, i na koniec zgłosić towar do odprawy.

Wielu ludzi twierdzi, że celne agencje nikomu się nie przydają, i że wszystkie procedury da się załatwić samemu. Oczywiście w przypadku pojedynczych zakupów może w tym być trochę racji. Za wykonaną przez agencję pracę będzie trzeba ponieść opłaty, więc niekiedy bardziej będzie się opłacać zająć się tym samemu. Jeżeli jednak ktoś będzie planował import w większej ilości, to warto zastanowić się nad współpracą ze specjalistami. Przepisy celne szybko się zmieniają i chcąc się wszystkim zajmować samemu trzeba by było także być na bieżąco z nimi. Ta agencja (zobacz: agencja kreatywna wrocław) to zapewnia: .

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Agenci z tego powodu, że pracują przy tym zawodowo, znają bieżące interpretacje, więc korzystanie z ich pomocy może pozwolić na unikanie zbędnych kosztów czy pomyłek. Nie bez wpływu będzie także czas jaki trzeba poświęcić na policzenie wszystkiego. Agencje celne mogą korzystać ze specjalnego oprogramowania, przez co wyliczenie wszystkich opłat będzie bardzo sprawne. Oczywiście każdy sam powinien się zdecydować, czy korzystać z usług agencji, ale wielu importerom rzeczywiście się to opłaca.