Dofinansowania z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej

Każdy początkujący przedsiębiorca zamyślający założenie własnej firmy może starać się o dofinansowania z urzędu pracy, które są formą walki z bezrobociem.
Olbrzymim atutem takiej dopłaty jest to, iż będzie ona bezzwrotna.

Ponadto przyszły biznesmen już po pozytywnej decyzji odbiera dotacje raczej dosyć prędko i jest ona wypłacona „z góry” – bez konieczności ponoszenia uprzednich kosztów z własnej kieszeni. Jednak przed zgłoszeniem się po dopłatę do urzędu pracy powinno się spełnić kilka warunków – właśnie o nich napiszemy w dalszej części artykułu.
inwestycja

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Warunki otrzymania dotacji to: posiadanie statusu jednostki bez pracy, co pozyskuje się po zarejestrowaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy. Bezrobotny starający się o dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy nie powinien być żakiem uczelni dziennych. Może zaś podjąć studia zaoczne. Należy złożyć wniosek. Zazwyczaj cała procedura trwa ponad miesiąc (czasami dłużej, do kilku miesięcy), zależnie od biegłości danego urzędu pracy. Bada się merytoryczne oraz formalne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe powodu, jego doświadczenie oraz analizuje się przewidywaną działalność. Ważne będzie spełnienie wymogów określonych w regulaminie upublicznianym przez dany urząd pracy. Rozpatrywanie wniosków przez urząd trwa blisko 30 dni. Po korzystnym rozpatrzeniu podania należy poczekać kolejny tydzień na parafowanie umowy z danym urzędem oraz poręczycielami.

Dopiero po podpisaniu owej umowy poprzez strony, środki w przeciągu paru dni trafiają na rachunek osoby, która złożyła uprzednio podanie o dopłatę.

Czy masz chęć przeanalizować uzupełniające materiały na omawiany tutaj temat? Kliknij więc ten odnośnik i przeczytaj więcej porad tutaj (https://inito.pl/uslugi-ksiegowe/) o podobnej tematyce.

W terminie wskazanym w umowie powinno się otworzyć firmę.