Czym jest reklama zewnętrzna? Jakie ma zastosowanie, jakie są jej rodzaje i w którym miejscu najlepiej pasuje?

Reklama zewnętrzna lub reklama uliczna jest czasem nazywana po prostu „poza domem”. Tego typu reklama z zastosowaniem digital signage to też typ tego rodzaju promocji, jednakże w tym przypadku stosuje się wizualną elektroniczną komunikację. Co jest jego celem ? To priorytetowo dostarczenie treści reklamy do właściwych miejsc, w właściwym czasie z zawartością, która jest dostosowana do lokalizacji wyświetlacza.

bilboardy w mieście

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Outdoor to w sumie reklama działająca na zewnątrz. Jest prezentowana na specjalnie do tego celu wybranych nośnikach reklamowych, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są też zaprezentowane na nośnikach, przykładowo na wiatach przystankowych czy kioskach. Nowoczesne rozwiązania w tego typu reklamie to reklama ambientowa,na przykład oklejanie budynków czy reklama wielkoformatowa, przy pomocy form trójwymiarowych. Outdoor to akcje reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to akcje robione poprzez powszechne środki masowego przekazu. Przykład: reklama Medas Media – Tesco Człuchów.

reklama zewnętrzna

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

W opozycji od innych mediów, takich jak gazety czy telewizja, outdoor ujawnia tylko treść reklamową. Najmodniejsze nośniki reklamy działającej na zewnątrz, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dość modna nazwa wielkich tablic, które są stosowane do zaprezentowana posterów reklamowych. tego typu reklamy najczęściej można zobaczyć przy drogach poza miastami. Niekiedy spotykane są oświetlone, żeby zapewnić dobrą widoczność plakatu w czasie nocy. Zazwyczaj używane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www sprawozdanie finansowe z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz na niej dużo tego typu danych.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat powieszony jest za szybą z tworzywa, jest też podświetlony. Montuje się go w reklamach przystankowych, na latarniach, może być też reklamą samą w sobie. Zobacz szczegóły: reklama (zobacz informacje) zewnętrzna – Tesco Ełk.

Reklama pneumtayczna to reklama dmuchana. Jest bardzo bezproblemowa w składaniu i łatwa w przewożeniu. Lekki i skuteczny, wykorzystywany na wielu zabawach w plenerze, ukazywany przez krótki okres. Reklama wielkoformatowa jest prosto na ścianach budynków lub w czasie remontu budynku na rusztowaniu. Zrobione z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być również wykonane z pełnego winylu.