Co jest niezbędne, by stworzyć mobilną aplikację, która odniesie sukces?

Mobilne aplikacje to z pewnością jeden z najważniejszych trendów dzisiejszego marketingu. Są one dużo skuteczniejsze niż standardowe reklamy, ponieważ budują silny związek między marką a użytkownikiem. Aplikacja wciąż przypomina mu o konkretnej usłudze czy produkcie, sprawiając tym samym, że staje się on bardziej lojalny w stosunku marki.

O czym warto jednak pamiętać w czasie tworzenia aplikacji?
Personalne odniesienie na pierwszym miejscu
tworzenie aplikacji mobilnych

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzenie aplikacji mobilnych we współczesnych czasach jest niezwykle proste – dlatego też powstaje ich tak dużo. Każdego dnia pisane są setki nowych aplikacji, ukierunkowanych na zwiększenie wyników sprzedaży konkretnego produktu lub rozreklamowanie danej usługi. Tworzone są aplikacje mobilne dla firm, dla mniejszych przedsiębiorców i osób prywatnych – każdy pragnie zastosować moc tego sposobu dla własnych celów. Najlepszym sposobem na sukces jest osobiste odwołanie się do użytkownika aplikacji. Najłatwiej jest to zrobić poprzez geolokalizacyjne usługi, zapisywanie informacji o wykonanych transakcjach lub wyświetlanie nakierowanych osobiście reklam.

Czy ten temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź do oferty (http://www.jamorski.pl/spolki-i-prawo-korporacyjne/) oraz zobacz informacje, w które bogaty jest odmienny serwis.

Sprawi to, że będzie on dostawał dokładnie takie oferty, które odpowiadają jego zainteresowaniom, co z pewnością zachęci go do kupienia produktu lub wykorzystania usługi.

Świat wirtualny i rzeczywisty jako jedna całość
wejdź na sii.pl

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Aplikacje mobilne dla firm specjalizujących się w sprzedaży konkretnych produktów odnoszą ostatnimi czasy coraz większe powodzenie. Gdzie tkwi klucz do ich sukcesu? W głównej mierze polega on na tym, że aplikacje te zestawiają ze sobą dwa poziomy życia użytkownika – realny i wirtualny świat. Za przykład można tu zostać wykorzystana aplikacja konkretnego sklepu internetowego, która nie tylko informuje użytkownika o promocjach, lecz także przydziela mu np. rabatowe bony, które będzie on mógł wykorzystać w wybranym stacjonarnym sklepie danej marki – skocz do afg.poznan.pl.

Tworzenie aplikacji mobilnych wchodzi zatem na kolejny poziom i zaczyna przechodzić na realne życie użytkownika.
Jak widać, napisanie udanej aplikacji w dzisiejszych czasach wcale nie zalicza się do trudnych zadań. Wystarczy tylko wynaleźć pomysł oraz odpowiednio go zaprezentować, a z pewnością odniesiemy sukces.